auto serwis Piaseczno, warsztat samochodowy Piaseczno, serwis samochodowy Piaseczno, mechanika samochodwa Piaseczno Alfa Romeo Piaseczno - serwis naprawa

Alfa Romeo Piaseczno – serwis naprawa

Nasz warsztat samochodowy Piaseczno naprawia wszystkie samochodowy osobowe europejskie, japońskie, amerykańskie , a także modele Alfa Romeo serwisujemy poniższe modele:

 • Alfa Romeo 155
 • Alfa Romeo 145
 • Alfa Romeo 146
 • Alfa Romeo GTV/Spider
 • Alfa Romeo 156
 • Alfa Romeo 166
 • Alfa Romeo 147
 • Alfa Romeo GT
 • Alfa Romeo 159
 • Alfa Romeo Brera
 • Alfa Romeo 8C Competizione
 • Alfa Romeo 8C Spider
 • Alfa Romeo Crosswagon Q4
 • Alfa Romeo Giulietta (nowa)
 • Alfa Romeo MiTo
 • Alfa Romeo Spider Nuova


Alfa Romeo Brera - Piaseczno
Alfa Romeo 166

Alfa Romeo 159 sedan Piaseczno

Alfa-Romeo-8C

Alfa-Romeo-MiTo-Set

 

Alfa Romeo Giulietta

 

Alfa-Romeo-GT-red

 

Alfa Romeo Spider VI

Trochę Historii o Alfa Romeo

Alfa Romeo od początków powstania fabryki do dnia dzisiejszego bierze udział w rajdach samochodowy i wyścigach.

1913 pierwszy wyścigowa Alfa – typ 40/60hp, z cztero-cylindrowy silnik, pojemności skokowej 6 litrów.
1925 Alfa P2 pierwszy raz wygrywa mistrzostwa świata.
1950 rok to narodziny wyścigów Formuły 1; były to dwa lata triumfu Alfa Romeo model Alfetta 159 dwa lata pod rząd wygrywa, na kartach historii zapisują się dwaj kierowcy fabryczni Nino Farina, Juan Manuel Fangio . Po tych dwóch spektakularnych sukcesach Alfa Romeo wycofała się z konstrukcji bolidów Formuły 1.

W roku 1965 na pierwszy plan w wyścigach Formuły 1 wychodzi firma Ferrari, natomiast fabryka samochodów Alfa Romeo przestawia się na wyczynowe auta turystyczne wypuszczając swój szlagierowy model Alfa Romeo GTA, co po włosku oznmacza Gran Turismo Allegerita), był to samochód zrobiony z konstrukcji stopu aluminium, co jest zawarte w nazwie, słowo Allegerita w tłumaczeniu dosłownym znaczy “konstrukcja lekka”.

1992 Nicola Larini na Alfa Romeo 155 GTA zdobywa tytuł mistrza Włoch w kategorii samochodów turystycznych.
Od 1993 Alfa Romeo 155 V6 TI (TI oznacza “Turismo Internazionale”, czyli międzynarodowe turismo) bierze zwycięski udział w niemieckich wyścigach wozów turystycznych DTM (DTM oznacza Deutsche Tourenwagen Meisterschaft), a w 1994 kierowca Nicola Larini na tym wozie został mistrzem Niemiec.
Od 2001 Alfa Romeo bierze udział w nowo ustanowionych zawodach ETCC które przemianowano później na WTCC i zdobywa pierwsze miejsce, również w roku następnym.
Charakterystyka
Od 1986 roku  Alfa Romeo  należy do koncernu Fiata. Wśród automobilistów rozpowszechniony jest pogląd, że posiadacze samochodów marki Alfa Romeo kierują się przy zakupie raczej emocjami, niż zdrowym rozsądkiem. Wierni przez wiele lat tej marce, poczuwają się (przeważnie) do pewnego rodzaju wspólnoty, określają siebie jako “Alfisti”, do swych wozów mają stosunek uczuciowy, nazywając je po włosku moja bella, czyli piękna.

Sukcesy w konkursach
Alfa Romeo 156 zdobywa tytuł samochodu roku 1998
Alfa Romeo  147 zdobywa tytuł samochodu roku 2001
Alfa Romeo 159 zdobywa trzecie miejsce w konkursie samochodu roku 2006
Program produkcji
Obecnie są produkowane:

Alfa Romeo Piaseczno

147 produkowany w dwóch odmianach 3 i 5 drzwiowej
MiTo
159 następca modelu 156
Brera następca modelu GTV
Spider
8C Competizione
Modele 147 i 156 były dostarczane w wersji GTA wyróżniającej się 6-cylindrowym silnikiem o mocy 250 KM i odpowiednio “agresywnym” wyglądem.

Tradycyjnym kolorem samochodów Alfa Romeo jest od lat kolor czerwony, określany jako czerwień Alfa (od którego wywodzi się późniejszy, trochę jaśniejszy, “ROSSO CORSA” (kod. FER 300) – oficjalny kolor Ferrari).

Polski producent instalacji gazowych do samochodów – firma Elpigaz wspiera również rozwój sieci stacji serwisujących układy LPG. Sieć Elpigaz 200 zrzesza przeszło 500 zakładów, w tym dwa poza granicami Polski. To dobra informacja, bowiem po polskich drogach jeździ coraz więcej samochodów zasilanych gazem. Bardzo duża jest również liczba stacji oferujących ten rodzaj paliwa. Działa ich w Polsce sześć tysięcy. Właściciele samochodów wyposażonych w instalacje gazowe od kilku lat nie muszą się już czuć kierowcami drugiej kategorii.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress