auto serwis Piaseczno, warsztat samochodowy Piaseczno, serwis samochodowy Piaseczno, mechanika samochodwa Piaseczno Auto Gaz Alfa Romeo Piaseczno

Auto Gaz Alfa Romeo

Alfa Romeo Piaseczno

Polski producent instalacji gazowych do samochodów – firma Elpigaz wspiera również rozwój sieci stacji serwisujących układy LPG. Sieć Elpigaz 200 zrzesza przeszło 500 zakładów, w tym dwa poza granicami Polski. To dobra informacja, bowiem po polskich drogach jeździ coraz więcej samochodów zasilanych gazem. Bardzo duża jest również liczba stacji oferujących ten rodzaj paliwa. Działa ich w Polsce sześć tysięcy. Właściciele samochodów wyposażonych w instalacje gazowe od kilku lat nie muszą się już czuć kierowcami drugiej kategorii.

Auto Gaz Alfa Romeo Piaseczno

Modele samochodów Alfa Romeo

Alfa Romeo 8C Competizione Alfa Romeo 33 Alfa Romeo 75 Alfa Romeo 90 Alfa Romeo 159 Alfa Romeo 156 Alfa Romeo 155 Alfa Romeo 147 Alfa Romeo 145 146 Alfa Romeo Alfetta Alfa Romeo 164 Alfa Romeo 166 Alfa Romeo Arna Alfa Romeo Brera Alfa Romeo 179 Alfa Romeo 1750 Alfa Romeo Crosswagon Alfa Romeo Giulietta Alfa Romeo Alfasud Alfa Romeo GT Alfa Romeo Sprint Alfa Romeo SZ Alfa Romeo GTV Alfa Romeo MiTo Alfa MiTo Set Alfa Romeo 8C Alfa Romeo Montreal Alfa Romeo Spider Alfa Romeo 159 sedan Alfa-Romeo-Spider-VI Alfa-Romeo-GT-red Alfa-Romeo-Giulietta Alfa-romeo-brera Alfa Romeo 166

 

Ciekawostki technologiczne Alfa Romeo

MultiAir jest innowacyjną technologią z która możemy spotkać   w silnikach spalinowych o zapłonie iskrowym w nowych modelach Alfa Romeo. Głównym zamierzeniem tego udoskonalenia jest  podwyższenie mocy silnika, zwiększenie przyspieszenia pojazdu.  MultiAir  odpowiada   za dopływ  ilości powietrza do silnika w sposób bardziej elastyczny. Jest to system sterowany elektronicznie , który odpowiada za  zwiększeniu  lub zmniejsza ilość przelatującego powietrza przez zawory.

Alfa Romeo   włoska firma produkująca samochody, którą   założył  w 1906 r Alexandre Darracq. Od 1986 roku firma należy w całości do koncernu Fiat.  Samochody Alfa Romeo kojarzy nam się z luksusowymi samochodami  z charakterystycznymi sportowymi akcentami w konstrukcji karoserii jak i silnika.   Wróćmy na chwilę do początku.

Jak zaczęła się historia tej firmy ?   pierwsza fabryka Alfa Romeo znajdowała się     Portello, niedaleko Mediolanu   która sprzedawała  samochody.  Od  1909 roku w swojej  fabryce  Alexandre Darracq rozpoczął  montaż samochodów marki Darracq możliwe, że ta fabryka była takiej wielkości jak   warsztat samochodowy Piaseczno.  Alexandre Darracq  po jakimś czasie wpadł w problemy finansowe, a firmę przejęli  biznesmeni z   Lombardi  i wykupili warsztat .  Od momentu kiedy firmę przejęli nowi właściciele powstała nowa nazwa samochodu   Alfa,  słowo było skrótem od Anonima Lombarda Fabbrica Automobili tłumacząc na język polski Lombardzka Fabryka Samochodów Spółka Akcyjna.. W okresie  I wojny światowej  między 1914 a 1918 władze włoskie  nakazały aby  fabryka    zaczęła produkować dla armii.  W roku  1918  szefem fabryki został  inżynier Nicola Romeo. Łatwo możemy domysleć się jak powstała nazwa Alfa Romeo. A co ma wspólnego warsztat samochodowy Piaseczno Adgaz z włoską firma produkującą Alfa romeo?  Auto serwis adgaz z Piaseczna naprawia samochody Alfa Romeo i instaluje w nich auto gaz. Alfa Romeo do swoich samochodów wstawiała silniki w układzie boxer co wyróżniało są na tle konkurencji.  W momencie kiedy Alfa Romeo zostało przejęta przez koncern Fiat ze względów ekonomicznych zaprzestano produkowania silników tego typu.

 

Nie wiem czy wiecie, że Alfa Romeo to nie tylko samochody o sportowym charakterze to również samochody użytkowe. Na włoskich ulicach można było spotkać ciężarówkę Alfa Romeo  , trolejbus  albo samochody dostawcze.  W latach 40. i 50.  minionego stulecia topowym produktem Alfa Romeo był  trolejbus  Alfa Romeo 110 AF oraz Alfa Romeo 140 AF.  Ale to jest nic co napiszę teraz czy możecie sobie wyobrazić terenowy samochód marki Alfa Romeo tak z fabryki tej wychodziły terenówki Alfa Romeo Matta.  Wszystkie auta  Alfa Romeo   stylizowane są często przez  firmę Carrozzeria Pininfarina.  Jeszcze jednej rzeczy nie opisałem w sumie szczegół ale ważny logo Alfa Romeo   przedstawia herb Mediolanu, na którym w różnych  latach  były umieszczany inne napis, i tak to w roku 1910-1919 Alfa Milano, 1919-1971 Alfa Romeo  Milano, od 1972 tylko Alfa Romeo zniknięcie z logo nazwy Milano miało to związek , z wybudowaniem nowej    fabryki po za granicami Mediolanu. Inżynierowie  pracujący w fabryce  Alfa Romeo zastosowali pierwsi bezpośredni wtrysk paliwa w samochodach z silnikami diesla potocznie nosi to  nazwę  common rail.  Jak wiemy serwis samochodowy Piaseczno często spotyka się z  samochodami marki  Alfa Romeo przy naprawach bieżących.

Teraz napiszę gdzie dokładnie produkowane są    samochodowy   Alfa Romeo  które tak pięknie wyglądają na naszych ulicach i czasami możemy jest spotkać w warsztat samochodowy Piaseczno.
Auta  Alfa Romeo produkowane   są w  macierzystej fabryce w miasteczku  Portello koło Mediolanu, a  od 1961 także  w  Arese niedaleko Mediolanu,następna fabryka powstała w  1972  w Pomigliano d’Arco koło Neapolu. W 1986 zachodzi duża zmiana w firmie produkujących Alfa Romeo firma    Fiat odkupuje fabrykę od państwa . W lata 90-ty dochodzi do restukturyzacji w firmie Fiat i zostają zamknięte fabryki   w Portello i Arese, koncentrując ją w Pomigliano d’Arco. Model Alfa Romeo 166 produkowany był  w Turynie  w fabryce Fiata w dzielnicy   Mirafiori.  Modele coupe i cabrio produkowane są w malutkich seriach  kilkuset i  kilka tysięcy sztuk rocznie, w warsztatach   stylistycznej Pininfarina.

W roku 2006 roku produkowane jest  158 tys. sztuk Alfa Romeo. W latach strategia  koncernu FIAT Auto jest zwiększenie produkcji do 300 tys. sztuk rocznie. dlatego w planach jest   powrót “Alfa Romeo” na rynek Ameryki Północnej. Fiat nie tylko chce sprzedawać na tym rynku samochody, ale  chce  współpracować  z koncernem Chrysler.

 

 

Auto Gaz Alfa Romeo Piaseczno – mechanika i serwis

 

serwis samochodowy Piaseczno

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress