auto serwis Piaseczno, warsztat samochodowy Piaseczno, serwis samochodowy Piaseczno, mechanika samochodwa Piaseczno Hamulce i wymiana klocków hamulcowych Piaseczno

Hamulce i wymiana klocków hamulcowych Piaseczno

Czy twój samochód ostatnio źle hamuje?  

 1. objawami może być ściąganie samochodu na prawą lub lewa stronę jak wciskasz pedał hamulca
 2. droga hamowania wydłuża się

Jeśli masz problem z hamulcami  podczas jazdy niezwłocznie przyjedź do naszego Warsztat samochodowy Piaseczno Wiśniowa 8a

 

Układ hamulcowy samochodu  to bardzo skomplikowany system odpowiadający za zatrzymanie pojazdu w ruchu lub zmniejszenie jego prędkości  .  Wymogi kodeksu ruchu drogowego nakazują aby samochód miał dwa systemy hamowania.

 • podstawowy (roboczy) – uruchamiamy przy wciśnięciu pedału hamulca nogą.
 • dodatkowy jest to hamulec ręczny – głównym zadaniem tego hamulca jest zabezpieczenie samochodu w czasie postoju przez zjechaniem z miejsca parkowania.  Jest to też hamulec awaryjny jeżeli awarii ulegnie hamulec podstawowy.

Naprawa hamulców Piaseczno , wymiana klocków hamulcowych

Hydrauliczny układ hamulcowy

Najważniejsze elementy układu hamulcowego:

 1. Pompa hamulcowa
 2. ABS
 3. Płyn hamulcowy – zmniejsza sięjego ilość wraz ze ścieraniem się klocków
 4. Tarcze hamulcowe
 5. Kocki hamulcowe – niski poziom  płynu hamulcowego w zbiorniku na płyn hamulcowy daje jasny sygnał kierowcy, aby zjawił się w naszym serwisie samochodowym Piaseczno, w najnowszych samochodach w zbiorniczkach z płynem hamulcowym zamontowane są czujniki wtedy jesteśmy informowani przez zapalenie się kontrolki na desce rozdzielczej. Jeżeli kontrolka zapala się i gaśnie w czasie jazdy informacja jest jedna klocki hamulcowe są mocno już starte lub uszkodzony jest przewód hamulcowy. Jeszcze jednym zjawiskiem które informuje nas o zużytych klockach to przeraźliwy nieprzyjemny dla uszu pisk w momencie hamowania.
 6. Przewody hamulcowe – ich awaria ma olbrzymi wpływ na prace naszych  hamulców
 7. Już od dawna w samochodach montowane są hamulce hydrauliczne które działają na zasadzie prasy hydraulicznej. Kiedy jedziesz samochodem i musisz zatrzymać się przed światłami  naciskasz  pedał hamulca tłoczysz płyn hamulcowy nieściśliwy który przewodami dostają się do tłoków które znajdując  się w cylindrach hamulców kół.
 8. W układzie hydraulicznym zastosowane są przeważnie dwa  obwody hamulcowe. Jeżeli ulegnie przerwaniu  przewód hamulcowy  włącza się automatycznie  drugi aby można było zatrzymać samochód. Standardem jest  jeden obwód hamuje kołem przednim prawym i tylnym lewym, a drugi na odwrót  pozostałymi kołami.
 9. Pompa hamulcowa posiada zbiornik na płyn hamulcowy   , zbudowana jest z dwóch tłoków w dwóch oddzielnych cylindrach  dla dwóch obwodów hamowania.    Niektóre samochody posiadają klocki z wbudowanym lub dołączanym czujnikiem zużycia okładzin hamulcowych – wytarcie okładziny do pewnego poziomu, powoduje zwarcie obwodu i zaświecenie ostrzegawczej kontrolki.

hamulce tarczowe - tarcza hamulcowa

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress