auto serwis Piaseczno, warsztat samochodowy Piaseczno, serwis samochodowy Piaseczno, mechanika samochodwa Piaseczno Remont silnika benzynowego Piaseczno

Remont silnika benzynowego Piaseczno

Kupując samochód z silnikiem benzynowym zastanawiałeś się jak działa ten silnik i czym się różni od sinika diesla. Zapewne miałeś kierowco wybór między samochodem z silnikiem benzynowy, a silnikiem diesla. Kupując samochód benzynowy możesz do niego   zainstalować auto gaz w naszym warsztacie samochodowym , aby zaoszczędzić na paliwie. Jeżeli twój samochód nie działa należycie i masz problem z silnikiem przyjedź do naszego warsztat samochodowy Piaseczno.

Silnik benzynowy inaczej mówiąc silnik o zapłonie iskrowym  jest silnikiem  o spalaniu wewnętrznym, w którym spalanie benzyny zainicjowane jest iskrą powstającą pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej. Mieszanka benzyny i powietrza powstaje przed momentem zapłonu, do jej zapalenia potrzebna jest iskra wytworzona przez świecę zapłonową.

Świeca zapłonowa wkręcona jest  w głowice  na końcu znajdują się elektrody. Rozróżniamy kilka rodzajów świec z jedną elektrodą  , dwiema elektrodami, trzema elektrodami, czterema elektrodami. Możemy dokładnie zobaczyć do na zdjęciu poniżej.

świeca zapłonowa silnik benzynowy

 

Bez świecy zapłonowej żaden samochód z napędem benzynowym nie pojedzie jednak budowa samej świecy nie jest skomplikowana  zresztą widać na zdjęciu wyżej. Głównym  zadaniem świecy zapłonowej jest wywołanie iskry która powstaje
dzięki wysokiemu napięciu między elektrodą środkową która znajduje się w białej części ceramicznego izolatora,   a   boczną elektrodą która podłączona jest do masy za pomocą gwintu.  Świeca jest bardzo ważna jak i minimalna szczelina między elektrodami zbyt mała szczelina iskra nie przeskoczy, zbyt duża tez iskra nie przeskoczy. Świeca zapłonowa musi być ustawiona według wskazań producenta. Dobrze jest przyjechać do naszego serwis samochodowy Piaseczno aby sprawdzić świece zapłonowe.

Najpopularniejszym paliwem z jakim spotykamy się na stacjach benzynowych i jakie nalewamy do baków naszych samochodów  :

  • benzyna
    • benzyna bezołowiowa
    • etylina
  • LPG – gaz płynny

Silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem benzyny skrót taki możemy zobaczyć na klapie bagażnika mitsubishi carisma bo to w tych samochodach Japończycy pierwszy raz zamontowali tego rodzaju silnik. Pewnie zastanawiasz się  czym się charakteryzuje silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa? Jak sama nazwa wskazuje wtrysk benzyny jest bezpośrednio do cylindra silnika iskrowego. W tradycyjnym silniku benzynowym z wielopunktowym wtryskiem podanie mieszanki następuje do kolektora ssącego. Silnik ten ma wiele bardzo nowatorskich rozwiązań dlatego chroni go ponad dwieście patentów.

Najlepsze rozwiązania techniczne silnika GDI

  1. Pionowy kanał dolotowy
  2. Wysokociśnieniową pompę paliwa
  3. Wysokociśnieniowy wtryskiwacz elektromagnetyczny,
  4. Zakrzywione denko tłoka

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress