auto serwis Piaseczno, warsztat samochodowy Piaseczno, serwis samochodowy Piaseczno, mechanika samochodwa Piaseczno Serwis i naprawa diesla Piaseczno

Serwis i naprawa diesla Piaseczno

Serwis samochodowy Piaseczno ul. Wiśniowa 8a Adgaz  Naprawiamy remontujemy serwisujemy samochody z silnikiem diesla.

 

Jak kupujesz samochód często chcesz kupić diesla dlatego że zaoszczędzisz na paliwie, a czy dokładnie zastanawiałeś się kierowco jak zbudowany jest silnik diesla i na jakiej zasadzie dokładnie działa.
Silnik o zapłonie samoczynnym znany w języku potocznym  silnik Diesla , silnik wysokoprężny – jest to  silnik cieplny spalinowy tłokowy o spalaniu wewnętrznym, w którym ciśnienie maksymalne czynnika jest o wiele  większe, niż w silnikach niskoprężnych gdzie występuje zapłon iskrowym z jakim możemy spotkać się w samochodach napędzanych benzyną,  gdzie do zapłonu paliwa nie jest wymagane żadne zewnętrzne źródło energii, ma miejsce zapłon samoczynny.  Z otoczenia dostarczone powietrze do cylindra,  w momencie kiedy tłok zbliża się do swojego GMP następuje wtrysk paliwa w naszym przypadku ropy, które to paliwo   spala się po przekroczeniu w komorze spalania temperatury jego zapłonu. W silnikach wysokoprężnych zwanych silnikami diesla aby nastąpił  zapłon  nie jest potrzebna   iskra jak w silnikach benzynowych tu  ropa jest podgrzewana i spalana dlatego czasem w zimę diesla najpierw trzeba potocznie mówiąc podgrzać, aż świece żarowe osiągną odpowiednią temperaturę.

Serwis samochodowy Piaseczno – naprawa diesla Piaseczno

!

Bez sprawnej świecy żarowej szanowny kierowco nie pojedziesz nawet nie zapalisz samochodu dlatego tak ważne jest aby świece żarowe sprawdzić przed zimą i wymienić na nowe. Serdecznie zapraszamy do naszego warsztat samochodowy Piaseczno Wiśniowa 8A

Co to jest świeca żarowa? Świeca żarowa – służy w silnikach wysokoprężnych potocznie mówiąc w silnikach diesla do rozruchu, aby samochód mógł po prostu jechać.
Świeca żarowa to nic innego jak grzałką wmontowana w ścianę głowicy silnika diesla, a końcówka świecy gdzie wytwarzane jest ciepło zainstalowane jest w środku kolektora ssącego. Na skutek przepływu prądu elektrycznego z akumulatora spirala nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury oddając ciepło zasysanemu powietrzu z kolektora co pomaga w ustawieniu rozruch.
Świeca żarowa,  jak ustaliliśmy jest grzałką elektryczną i chciałbym powiedzieć że  wykorzystano w niej prawo Joule’a, które mówi  przy przepływie prądu elektrycznego przez rezystor powstaje ciepło. Po włączeniu napięcia zasilającego świecę żarową  temperatura spirali podgrzewa się wzrastając  do chwili zrównania się  mocy. Oddawane do otoczenia  ciepło zrównuje  się z mocą doprowadzonego prądu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress