ul. Wiśniowa 8a Piaseczno biuro.adgaz@gmail.com +48 509 19 19 29

Ford - ciekawostki historia

Kierowcy samochodów marki Ford w Piasecznie przy ul. Wiśniowa 8a jest wasz warsztat samochodowy w którym mechanicy zajma się twoim autem nawet najlepszy samochód czasem zawodzi, a czasem trzeba przyjechać do naszego serwisu samochodowego zrobić przegląd podzespołów. Serdecznie zapraszamy.

Ford Fokus zawsze zaskakiwał nowatorskimi rozwiązaniami takimi jak montowanie silników EcoBoost samochód o pojemności 1,6 litra posiada moc silnika 2,0 l przy czym równocześnie obniża zużycie paliwa nawet o 9%. Ford w silnikach benzynowy, aby osiągnąć takie parametry połączył bezpośredni wtrysk paliwa, turbodoładowanie oraz zmodyfikował rozrząd. W silnikach diesla Ford udoskonalił wielopunktowy wtrysk paliwa zwiększając znacznie ciśnienie oraz zmodernizował pompę paliwową aby był a bardziej wydajna.

Dzięki tym udoskonaleniom Ford Fokus ma lepsze osiągi przy równoczesnym zmniejszeniu emisji CO2.

Kolejnym rozwiązaniem jest Ford PowerShift jest nowatorskim udoskonaleniem zamontowana 6-ścio biegowa skrzynia biegów która łączy w sobie przekładnie automatyczną która daje Fordowi takie same osiągi jak przy skrzyni mechanicznej. Ford nie zapomniał o zużyciu paliwa zastosowanie tego rozwiązania zmniejszyła zużycie nawet do 10%. Skrzynia biegów ma też opcję mechaniczną gdzie kierowca decyduje na którym biegu jedzie samochód.

Ford lubi zaskakiwać kierowców technologicznymi ciekawostkami takimi jak elektryczny układ wspomagania kierownicy (EPAS) który pozwala skręcać samochodem przy niskiej prędkości oraz zapewnia zwiększenie kontroli nad pojazdem przy dużych prędkościach. System różni się od typowego wspomagania kierownicy, które działa cały czas, EPAS w samochodzie Ford włącza się w momencie kiedy jest potrzebny, rozwiązanie to ma wpływ na zmniejszenie paliwa.

System Auto-Start-Stop to kolejny technologiczny majstersztyk dla kierowców którzy lubią jeździć ekologicznie. Auto-Start-Stop w momencie kiedy silnik pracuje na luzie system Auto-Start-Stop wyłącza silnik jest to dobre kiedy stoimy w korku i co chwilę musimy podjeżdżać w momencie wciśnięcia sprzęgła samochód automatycznie się włącza. Ford dzięki tej nowince zmniejsza zużycie paliwa do 5% jednak w warunkach dużych korków oszczędność zwiększa się do 10% .

Kontakt

Do naszego warsztatu samochodowego jest bardzo łatwo trafić dlatego, że klienci przyjeżdżją do nas na montaż instalacji gazowej z całej Polski.

Addres

ul. Wiśniowa 8a, Piaseczno

Number Telefonu

+48 509 19 19 29