ul. Wiśniowa 8a Piaseczno biuro.adgaz@gmail.com +48 509 19 19 29

Hamulce i wymiana klocków hamulcowych Piaseczno

Czy twój samochód ostatnio źle hamuje?

 1. objawami może być ściąganie samochodu na prawą lub lewa stronę jak wciskasz pedał hamulca
 2. droga hamowania wydłuża się

Jeśli masz problem z hamulcami podczas jazdy niezwłocznie przyjedź do naszego Warsztat samochodowy Piaseczno Wiśniowa 8a

 

Układ hamulcowy samochodu to bardzo skomplikowany system odpowiadający za zatrzymanie pojazdu w ruchu lub zmniejszenie jego prędkości . Wymogi kodeksu ruchu drogowego nakazują aby samochód miał dwa systemy hamowania.

 • podstawowy (roboczy) - uruchamiamy przy wciśnięciu pedału hamulca nogą.
 • dodatkowy jest to hamulec ręczny - głównym zadaniem tego hamulca jest zabezpieczenie samochodu w czasie postoju przez zjechaniem z miejsca parkowania. Jest to też hamulec awaryjny jeżeli awarii ulegnie hamulec podstawowy.

Naprawa hamulców Piaseczno , wymiana klocków hamulcowych

Hydrauliczny układ hamulcowy

Najważniejsze elementy układu hamulcowego:

 1. Pompa hamulcowa
 2. ABS
 3. Płyn hamulcowy zmniejsza sięjego ilość wraz ze ścieraniem się klocków
 4. Tarcze hamulcowe
 5. Kocki hamulcowe niski poziom płynu hamulcowego w zbiorniku na płyn hamulcowy daje jasny sygnał kierowcy, aby zjawił się w naszym serwisie samochodowym Piaseczno, w najnowszych samochodach w zbiorniczkach z płynem hamulcowym zamontowane są czujniki wtedy jesteśmy informowani przez zapalenie się kontrolki na desce rozdzielczej. Jeżeli kontrolka zapala się i gaśnie w czasie jazdy informacja jest jedna klocki hamulcowe są mocno już starte lub uszkodzony jest przewód hamulcowy. Jeszcze jednym zjawiskiem które informuje nas o zużytych klockach to przeraźliwy nieprzyjemny dla uszu pisk w momencie hamowania.
 6. Przewody hamulcowe ich awaria ma olbrzymi wpływ na prace naszych hamulców
 7. Już od dawna w samochodach montowane są hamulce hydrauliczne które działają na zasadzie prasy hydraulicznej. Kiedy jedziesz samochodem i musisz zatrzymać się przed światłami naciskasz pedał hamulca tłoczysz płyn hamulcowy nieściśliwy który przewodami dostają się do tłoków które znajdując się w cylindrach hamulców kół.
 8. W układzie hydraulicznym zastosowane są przeważnie dwa obwody hamulcowe. Jeżeli ulegnie przerwaniu przewód hamulcowy włącza się automatycznie drugi aby można było zatrzymać samochód. Standardem jest jeden obwód hamuje kołem przednim prawym i tylnym lewym, a drugi na odwrót pozostałymi kołami.
 9. Pompa hamulcowa posiada zbiornik na płyn hamulcowy , zbudowana jest z dwóch tłoków w dwóch oddzielnych cylindrach dla dwóch obwodów hamowania. Niektóre samochody posiadają klocki z wbudowanym lub dołączanym czujnikiem zużycia okładzin hamulcowych ; wytarcie okładziny do pewnego poziomu, powoduje zwarcie obwodu i zaświecenie ostrzegawczej kontrolki.

Kontakt

Do naszego warsztatu samochodowego jest bardzo łatwo trafic dlatego, że klienci przyjeżdżją do nas na montaż instalacji gazowej z całej Polski.

Addres

ul. Wiśniowa 8a, Piaseczno

Number Telefonu

+48 509 19 19 29