ul. Wisniowa 8a Piaseczno biuro.adgaz@gmail.com +48 509 19 19 29

Remont silnika benzynowego Piaseczno

Kupując samochód z silnikiem benzynowym zastanawiałeś się jak działa ten silnik i czym się różni od sinika diesla. Zapewne miałeś kierowco wybór między samochodem z silnikiem benzynowy, a silnikiem diesla. Kupując samochód benzynowy możesz do niego zainstalować auto gaz w naszym warsztacie samochodowym , aby zaoszczędzić na paliwie. Jeżeli twój samochód nie działa należycie i masz problem z silnikiem przyjedź do naszego warsztat samochodowy Piaseczno.

Silnik benzynowy inaczej mówiąc silnik o zapłonie iskrowym jest silnikiem o spalaniu wewnętrznym, w którym spalanie benzyny zainicjowane jest iskrą powstającą pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej. Mieszanka benzyny i powietrza powstaje przed momentem zapłonu, do jej zapalenia potrzebna jest iskra wytworzona przez świecę zapłonową.

Świeca zapłonowa wkręcona jest w głowice na końcu znajdują się elektrody. Rozróżniamy kilka rodzajów świec z jedną elektrodą , dwiema elektrodami, trzema elektrodami, czterema elektrodami. Możemy dokładnie zobaczyć do na zdjęciu poniżej.

 

Bez świecy zapłonowej żaden samochód z napędem benzynowym nie pojedzie jednak budowa samej świecy nie jest skomplikowana zresztą widać na zdjęciu wyżej. Głównym zadaniem świecy zapłonowej jest wywołanie iskry która powstaje
dzięki wysokiemu napięciu między elektrodą środkową która znajduje się w białej części ceramicznego izolatora, a boczną elektrodą która podłączona jest do masy za pomocą gwintu. Świeca jest bardzo ważna jak i minimalna szczelina między elektrodami zbyt mała szczelina iskra nie przeskoczy, zbyt duża tez iskra nie przeskoczy. Świeca zapłonowa musi być ustawiona według wskazań producenta. Dobrze jest przyjechać do naszego serwis samochodowy Piaseczno aby sprawdzić świece zapłonowe.

Najpopularniejszym paliwem z jakim spotykamy się na stacjach benzynowych i jakie nalewamy do baków naszych samochodów :

  • benzyna
    • benzyna bezołowiowa
    • etylina
  • LPG – gaz płynny

Silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem benzyny skrót taki możemy zobaczyć na klapie bagażnika mitsubishi carisma bo to w tych samochodach Japończycy pierwszy raz zamontowali tego rodzaju silnik. Pewnie zastanawiasz się czym się charakteryzuje silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa? Jak sama nazwa wskazuje wtrysk benzyny jest bezpośrednio do cylindra silnika iskrowego. W tradycyjnym silniku benzynowym z wielopunktowym wtryskiem podanie mieszanki następuje do kolektora ssącego. Silnik ten ma wiele bardzo nowatorskich rozwiązań dlatego chroni go ponad dwieście patentów.

Najlepsze rozwiązania techniczne silnika GDI

  1. Pionowy kanał dolotowy
  2. Wysokociśnieniową pompę paliwa
  3. Wysokociśnieniowy wtryskiwacz elektromagnetyczny,
  4. Zakrzywione denko tłoka

 

Kontakt

Do naszego warsztatu samochodowego jest bardzo latwo trafic dlatego, ze klienci przyjezdzja do nas na montaz instalacji gazowej z calej Polski.

Addres

ul. Wisniowa 8a, Piaseczno

Number Telefonu

+48 509 19 19 29