ul. Wiśniowa 8a Piaseczno biuro.adgaz@gmail.com +48 509 19 19 29

Wyważanie kół bezprzelotowych

Wyważanie kół Wulkanizacja Piaseczno
Dobrze wyważone koła mają olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Oprócz tego że podróżowanie samochodem jest bezpieczne nasze opony mniej się zużywają oraz inne elementy zawieszenia. Wszyscy kierowcy wraz z rozwojem motoryzacji przyzwyczaili się do faktu że przy samochodzie nic nie trzeba robić w dużej części zgodzę się z ty stwierdzenie. Właściciele samochodu o kilku rzeczach nie mogą zapominać jedną z nich jest idealne wyważenie kół. Jednym z objawów wywołanym złym wyważeniem kół są drgania na kierownicy. Drgania będą występować w czasie hamowania , przyspieszania oraz jazdy jednostajnej.

Kiedy trzeba wyważyć koła? Koła w samochodzie powinny być wyważana za każdym razem kiedy opona zdejmowana jest z felgi przy zmianie opon z zimowych na letnie lub z letnich na zimowe, przy przebiciu. Czasem zdarza się że drgania na kierownicy wywołane są uderzeniem koła o krawężnik lub wpadnięciem w dziurę których jest wiele w jezdniach wtedy ciężarek który odpowiada za wyważenie jest przyczepiony do felgi po prostu się odczepia koło automatycznie przestaje być wyważone.

jeżeli szukasz dobrego serwisu samochodowego Piaseczno

Co to jest wyważenie statyczne kół samochodu?
Co to jest wyważenie dynamiczne kół samochodu?
Wyważenie statyczne jest czynnością która ma na celu wyważeniu koła wokół osi obrotu. Wulkanizator lub mechanik w warsztacie sprawdza czy koło zatrzymuje się w innej pozycji. Jeżeli za każdym razem koło zatrzymuje się w tym samym punkcie obrotu w tedy jest nie wyważone i wulkanizator po przeciwnej stronie zaczepia ciężarek równoważący. Wyważenie dynamiczne to takie kiedy koło faluje na boki lub w potocznym słownictwie spotykamy się z stwierdzeniem że bije na boki. Takie bicia lub falowani likwiduje się za pomocą ciężarków kilku gramowych. W samochodach osobowych o dostawczych waga ciężarków to przedział między 5 gram a 120 gram w samochodach ciężarowych dochodzą te ciężarki nawet kilkaset gram. Czy wyważać przednie czy tylne koła. Wyważamy zawsze przednie koła i tylne zaoszczędzimy w ten sposób na oponach, amortyzatorach , przeguby, łożyska kół, sworznie układu kierowniczego.

Kontakt

Do naszego warsztatu samochodowego jest bardzo łatwo trafic dlatego, że klienci przyjeżdżją do nas na montaż instalacji gazowej z całej Polski.

Addres

ul. Wiśniowa 8a, Piaseczno

Number Telefonu

+48 509 19 19 29